SHARPE – festival, aký na Slovensku chýbal

17.04.2018

Posledný aprílový víkend, 27. a 28. 4., sa bratislavská Nová Cvernovka zmení na miesto s najvyššou koncentráciou autorov, hudobníkov a hudobných profesionálov na Slovensku. SOZA tam tiež nebude chýbať! Počas samostatnej prednášky premiérovo predstavíme Správu o hudobnom priemysle na Slovensku.

Sharpe funguje na koncepte medzinárodného showcaseového festivalu a hudobnej konferencie. Konferencia, na ktorej SOZA predstaví Správu o hudobnom priemysle, sa bude konať počas v sobotu 28. apríla. Organizátori na tento deň pripravili prednášky, rozhovory, praktické workshopy, ale aj moderované diskusie so zahraničnými agentmi a manažérmi, ktorí sa podelia o rady a stratégie ako sa presadiť v zahraničí. V programe bude aj workshop pre bubeníkov s Andreom Belfim, ktorý koncertuje s uznávaným klaviristom a skladateľom Nilsom Frahmom, speedmeetingy s ambasádormi domácich aj zahraničných festivalov. Participovať budú aj zástupcovia bookingovej agentúry ATC Live (spolupracujú s menami ako Fink, Mac Demarco, Romare či Sleaford Mods), PR manažérka s 5-ročným pôsobením v renomovanom vydavateľstve Erased Tapes (Kiasmos, Nils Frahm, Olafur Arnalds), ale aj dramaturgovia festivalov MENT Ljubljana a Eurosonic Noorderslag.

Dôležitou súčasťou konferencie bude aj prezentácia Správy o hudobnom priemysle na Slovensku. Vznik tejto správy iniciovala SOZA ešte v roku 2015 na základe regionálnej spolupráce s partnerskými organizáciami v Maďarsku a Chorvátsku. Cieľom štúdie je na základe medzinárodných štatistických ukazovateľov a prieskumu medzi slovenskými hudobníkmi vytvoriť faktický a ucelený obraz o stave slovenského hudobného priemyslu. Správa má zároveň ambíciu vyčísliť prínos hudobného priemyslu pre národné hospodárstvo: dosah na zamestnanosť obyvateľstva, dopad na HDP, export tovarov a služieb, a poukázať na základe týchto ukazovateľov na investičný potenciál oproti iným klasickým priemyselným odvetviam.

Program konferencie SHARPE.